Poslání

Puštík se vylíhl u nás ve škole, protože jsme cítili, že je tu spousta dobré energie a jsou tu i někteří, kteří potřebují občas trochu pomoci. Náš Puštík chce přiletět na pomoc k tomu, kdo ho o ni požádá. Možná si říkáš: „Já nyní žádnou pomoc nepotřebuji. Mám fajn rodinu, všichni jsme zdraví, v létě jezdíme na prázdniny k moři, máme co jíst, do čeho se oblékat i kde bydlet. Rodiče mají dobrou práci, právě jsme se přestěhovali do nového bytu a do školy jezdím pěkným autem, mám dotykový mobil, tablet…“

Někdy se ale může stát, že za několik týdnů či měsíců tomu již tak být nemusí. A ne všechny děti a jejich rodiny jsou na tom tak, jako dnes ty a tvoje rodina. Jsou rodiny, kde musí každý měsíc moc a moc přemýšlet, co a za kolik korun si koupí k jídlu, jak zaplatí nájemné za bydlení, spotřebované energie, prostě běžný provoz. A někdy v takové rodině nezbyde v září na zaplacení kroužků, nebo koncem měsíce na zaplacení obědů. Někdy je škola v přírodě, lyžák nebo letní dětský tábor nad finanční možnosti. A děti by tak rády jely se svými spolužáky a ti spolužáci jsou zase smutní, že jejich kamarád by moc rád jel a nemůže.

V životě rodiny může nastat obtížná situace, kdy potřebuje pomoc a podporu okolí. Třeba někdo onemocní, rodič ztratí zaměstnání, v domácnosti se rozbije pračka či lednička a je třeba hned koupit novou…a proto nezbydou peníze na další potřebné platby.

A tady je místo pro našeho Puštíka. Dospělí členové rodiny mohou Puštíka požádat o jednorázovou nebo i opakovanou finanční pomoc. A Puštík se sejde s několika lidmi, se kterými spolupracuje, popovídají si o té situaci a pak se společně rozhodnou, jakým způsobem rodině pomohou.

A všichni budou mít radost z dávání i přijímaní. Puštík, že pomohl a že má dobré spolupracovníky, rodina se bude radovat z pomoci a z toho, že jsou na světě hodní lidé, a ty, kdo budeš třeba pomoc potřebovat, se budeš radovat z krásných dnů ve společnosti kamarádů třeba na škole v přírodě nebo z činností na kroužku.
S pozdravem „Puštík tě neopuští!“,

Rodiče a zaměstnanci školy, kteří nadační fond připravili.